на структуру системи >

на головну >

 

Публічна бібліотека для дітей

 

 

День Захисника Вітчизни

На передодні Дня захисника Вітчизни для учнів 6-го класу Шишацької спеціалізованої школи ім.. В.Вернадського проведено патріотичний урок «Вклонімося всім захисникам».
Діти більше дізналися про військо запоріжське, яке боронило рідну землю «від ляхів, турків і татар, москалів та яничар» , про звичаї, які панували в запорізькій Січі. Почули цікаві факти про життя козаків із творів українських письменників.
Багато теплих слів сказано про наших воєнів – захисників. Вони сьогодні стоять вдень і вночі на варті, ризикують своїм життям і здоров'ям. Наші військовослужбовці такі ж сміливі та завзяті, як колись були козаки.
А що козацькому роду нема переводу, доводили потім школярики. Вони змагалися своєю ерудицією , швидкістю , вправністю в різних конкурсах. Найкращі результати були у Стешенко Станіслава, Курінного Миколи, Шутя Андрія. Діти отримали заряд бадьорості та хорошого настрою.

 

Школа з англійським нахилом

З метою кращого вивчення іноземної мови при Шишацькій спеціалізованій школі ім. В.Вернадського для учнів 5-7 класів розпочав роботу мовний табір з англійським нахилом.
Очолює його вчителька англійської мови з багаторічним досвідом роботи Мних Світлана Федорівна.
Цими днями діти, які відвідують цей табір, разом зі своїми наставниками вчителями завітали до бібліотеки для дітей.
Для них бібліотекар дитячої бібліотеки Швець Т.О. провела годину – застереження «Здоровим будеш – все здобудеш» Вона розповідала юним відвідувачам про здоровий спосіб життя, застерігала від шкідливих звичок, говорила про повноцінне харчування та необхідність вживати їжу багату вітамінами. Бібліотекар закликала дітей бути уважними і обережними на дорозі, біля річки. Побажала їм веселих і цікавих канікул, щоб вони добре відпочили, набралися сили та здоров'я. Нагадала про користь від читання та запросили їх до бібліотеки влітку.
А підсумувала проведений захід вчителька Мних С.Ф. англійською мовою. Вона зверталась до своїх вихованців, а діти сумлінно їй відповідали англійською. Потім всі грали, каталися на каруселях.

 

"Вклонімось хлібу - він святий"

У Шишацькій бібліоетці для дітей проведено, для учнів 4 - х класів місцевої школи, урок бережливості "Вклонімось хлібу - він святи".

Мета цього закладу - виховання любові та поваги до найважливішої страви для українців - хліба, навчити бережно поводитися з ним, поважити працю хлібороба.

Учні отримали короткі історичні відомості про виникнення хліба, про українські традиції пов"язані з ним. Згадали чимало прислів"їв, загадок, які наш народ створить про хліб.

Діти переглянули книжкову виставку "Не кидайся хлібом, він святий ..." А на закінчення посмакували хлібними виробами, які були представлені на виставці :

"І хліб духмяний на столі"

Кращий читач Полтавщина 2017

25 квітня у Полтавській бібліотеці для дітей ім. П.Мирного відбувся III - й етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія - 2017"

в якому брали участь Шарлай Дар"я учениця 6 - б класу та Рибалко Каріна учениця 7 - а Шишацької обласної гімназії. Там учні показали свою ерудованість та любов до книг.

 

В публічній бібліотеці для дітей Шишацької ОТГ відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія - 2017"

Переможці Дар"я Шарлай та Каріна Рибалка.

«Кращої ніж рідної мови не буває»

 

Цими днями у Шишацькій спеціалізованій школі ім. В.Вернадського проходить тиждень рідної мови.
Для учнів підготовлено багато цікавих заходів.
Так, бібліотекарі дитячої бібліотеки Швець Т. разом з учителькою української літератури Наріжною К. провели з учнями 8 – А, 8 – Б класів годину спілкування «Кращої ніж рідної мови не буває».
Школярі змогли відчути надзвичайну красу і багатство української мови, її розмаїття. Багато говорилось про велику силу слова, яке може приголубити, людину, підняти їй настрій, а може … просто знищити, завдати великої душевної рани, яка довго болітиме. Щоб кожен при розмові добирав такі слова і вирази, які б не скривдили, не образили мимоволі сказаним гірким словом співрозмовники.
Діти з цікавістю розглядали виставку – калейдоскоп «Барвиста українська мова». Та із душевним почуттям читачів вірші українською мовою, ділилися думками, як можна збагатити свою мову.

 

Небесна Сотня у нашій пам'яті назавжди залишилась

На передодні сумної дати – Дня вшанування Героїв Небесної Сотні та соціальної справедливості, працівники дитячої бібліотеки та учні сьомого класу провели в Шишацькій спеціалізованій школі ім. В.Вернадського патріотичний захід – урок історичної правди «Небесна Сотня у нашій пам'яті назавжди залишилась»
Учні восьмих класів з великою увагою та розумінням слухали про героїзм та відвагу наших сучасників, які у буремному 2014 році вийшли на мирний протест проти не справедливості.
Тоді, майже три місяці, залишивши свої родини люди стояли на вулицях день і ніч, у морози – заради одного, щоб їхній біль почули. Щоб, нарешті, стали поважати людську гідність, щоб влада піклувалась про свій народ, а не лише про власний гаманець, покінчити казнокрадством, щоб жити в демократичній країні.
Та на превеликий жаль у цій боротьбі за справедливість пролилась кров наших співвітчизників. Школярі переглядали на екрані трагічні події того зимового Майдану, слухали пісні та віршовані рядки, в яких звучали слова скорботи за безневинно вбитими.
Наостанок школярі переглянули книжкову виставку «Нехай же буде мир!» на ній були представлені книги які надійшли у дитячу бібліотеку про революцію гідності, про героїв, що  боронять нашу Україну сьогодні.

 

Для кожного з нас мир зараз – найголовніше. Всі ми з нетерпінням і великою надією чекаємо хороших вістей, щоб наші воїни повернулися живими і здоровими і , звичайно, ж з перемогою, а тисячі людей, які втратили свої домівки відновили нормальне життя і теж жили в радості й мирі. Цього прагнуть всі : і дорослі, і діти.
Так, для учнів п’ятих класів Шишацької спеціалізованої школи ім.. В.Вернадського, було проведено бібліотекою для дітей літературно – патріотичну годину «Хочемо миру ми всі, на своїй рідній землі». Метою цього заходу є виховання любові до рідної землі, гордості за свій народ, сила якою в єдності, поважати наших захисників, бути гідними громадянами своєї країни, цінувати мир.
Біля книжково – ілюстративної виставки «Нас ніхто не здолає» бібліотекар провела огляд літератури.
Великий інтерес викликала у дітей нова книга, яка нещодавно надійшла до дитячої бібліотеки «Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі». Це ілюстративне дитяче видання, присвячене захисникам України – учасникам АТО, волонтерам, дітям і всім небайдужим, які роблять свій посильний внесок у жаданну перемогу. Учні, затамувавши подих, а хто і сльозу слухали оповідання із цієї книги.
У поетичних рядках школярі висловили свої тривоги і хвилювання, сподівання на на щасливе життя під мирним небом в Україні.

На передодні всеукраїнського свята бібліотек, у дитячій бібліотеці для учнів та керівників дитячого читання було проведено день відкритих дверей «Бібліотека запрошує».
Для гостей бібліотеки було влаштовано оглядову екскурсію, читачі переглянули виставку нових надходжено.
Для учнів 4 – Б кл. Шишацької школи ім.. В.Вернадського проведено бібліотечний урок «Довідково – бібліографічний апарат бібліотеки» На якому діти вперше познайомилися з каталогами та картотеками бібліотеки.
Найменші відвідувачі переглянули лялькову виставу «Бережи книгу» та з цікавістю розглядали книжково – ілюстративну виставку «У світі казки» і потім взяли участь у вікторині «Якщо знаєш - відгадай».
Майже кожен відвідувач бібліотеки взяв цікаву книгу для домашнього читання.

До 25-ї річниці Незалежності Ураїни в публічній бібліотеці Шишацької об'єднаної територіальної громади організована  книжково-ілюстративна виставка  «Україна єдина країна».   Пройшов патріотичний квест.
В сільських бібліотеках-філіях  - «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі», «Найкраща країна – моя Україна», «Я  –людина,  ми  – родина,  дім наш - Україна». В Яреськівській сільській бібліотеці проведено історичну годину «Я люблю Україну» (  бібліотекар Лазько Л.Г.).
Працівники бібліотеки для дітей Шишацької ОТГ  до дня Незалежності підготували свято для дітей з  участю літературних героїв( Лариса Роменська,Олена Кульчицька).  Працівники показали лялькову виставу «Колобок». Тетяна Швець провела літературну вікторину, дитячі ігри, загадковий конкурс. За правильні відповіді діти отримали призи.  На виставці Юлії  Шарлай презентовано вироби, присвячені українській символіці та оберегам.

 

Для учнів 3 - 4 класів проведено, у Шишацькій спеціалізованій школі ім. В. Вернадського, літературну годину «До Лесиного віночка». Захід присвячений 145 – річчя від дня народження відомої української поетеси Лесі Українки.
Мета заходу – ввести дітей у світ поезії життєвим шляхом та творчостю. Засобами образного слова виховувати любов до рідної мови, світу природи. Діти познайомилися із книгами Л.Українки, які є у дитячій бібліотеці. Для них влаштовано книжково – ілюстративну виставку «Дівчини з України».
Школярики декламували, вірші поетеси, а потім бібліотекар прочитала юним слухачам казочку письменниці «Біда навчить» із послідуючим обговоренням.

Нещодавно до бібліотеки для дітей Шишацької об’єднаної територіальної громади завітали учні 5-7 класів Пришибської загальноосвітньої школи 1-111 ступенів. Керівник групи – вчитель Безручко Тетяна Олексіївна. Бібліотекар Тетяна Швець провела екскурсію по бібліотеці. Ознайомила з книжковим фондом бібліотеки. Провела літературну годину«Українську рідну мову в дар дали тобі батьки». Вона розкрила світ українського слова. Звернулася до дітей,щоб вони вивчали, шанували і збагачували рідну мову. Діти переглянули книжкову виставку «Дивосвіт рідної мови». Бібліотекар Лариса Роменська записала нових користувачів бібліотеки. Діти із задоволенням переглядали періодичні видання і обіцяли, що незабаром знову відвідають бібліотеку. В цей же день літературну годину проведено і в 6 класі Шишацької спеціалізованої школі імені В.І.Вернадського. Звучали вірші на українській мові, приказки, прислів’я. Бібліотекар наголосила, що рідна мова найкраща і ми не уявляємо життя без неї. Нехай українська рідна мова дзвенить, як пісня соловейка.

В Шишацькій спеціалізованій школі ім. В.І. Вернадського проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Тетяна Швець взяла участь у патріотичній годині «Моя Батьківщина – це вся Україна». Вона була запрошена, як мати сина, що перебуває в зоні АТО. Учні 6,8 класів із цікавістю слухали розповідь Тетяни Олександрівни роздивляючись фото, український прапор, де були залишені адреса та підписи воїнів з усієї України, що захищають рідну Батьківщину.

 

Нещодавно в Шишацькій районній бібліотеці відбулася презентація фільму
« Наївне  малярство Михайла Онацька ». Автор сценарію -  Михайло Лєбєдєв, оператор-постановщик  - Олексій Лєбєдєв. Головний художник – аніматор – Анастасія Зоріна, композитор – Леонід Канєвський. Цей фільм розповідає про життєві та творчі сторінки заслуженого майстра народної творчості України,  лауреата премій імені Данила Щербаковського та Олени Пчілки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України  Михайло  Онацька. У фільмі ми бачимо  чарівну  шишацьку природу,  українську минувшину. Використані матеріали Полтавського, Шишацького , Яреськівського краєзнавчих музеїв. Фільм Озвучений піснями   гурту «Чорнобривець» та аматорського  народного хору  «Явір». Відвідувачі з великим задоволенням переглянули цей фільм і спілкувалися з шанованим  художником Михайлом Онацько .

Хто з бібліотекою дружить, тому книга вірно служить

До Всеукраїнського дня бібліотек в Шишацькій районній бібліотеці для дітей проведено бібліотечну годну « Хто з бібліотекою дружить, тому книга вірно служить » з учнями 2- А класу Шишацької спеціалізованої школи ім.В. Вернадського. Бібліотекар Тетянга Швець розповіла про історію виникнення бібліотек, про районну бібліотеку для дітей. Наголосила на великому навчальному і пізнавальному значенні книги в житті людини. Працівниками бібліотеки було показано лялькову виставу « Бережи книгу ». На цьому заході прозвучало багато віршів про книги. З цікавістю діти розглядали книжкову виставку « Книга сміється, книга скаржиться» А на закінчення всі разом проспівали пісню « Наші друзі – книжки ».Працівники бібліотеки запросили дітей як найчастіше відвідувати книжчин дім.