Краєзнавство

Андрій Герасимович Копиця


Копиця
Народився 20 жовтня 1926 року у селі Сагайдак Шишацького району. Сім класів закінчив у 1941 році. А невдовзі розпочалася Велика Вітчизняна війна.
Восени 1943 року був призваний на військову службу. В Інзі Ульяновської області експромтом пройшов курс молодого бійця і був відправлений на 1-й Прибалтійський фронт, що мав завдання звільнити від окупантів прибалтійські республіки. Коли німецьке угрупування було знищене, А.Г. Копицю нагородили солдатським орденом Слави ІІІ ступеня.
Після закінчення війни Андрій Герасимович деякий час служив у сухопутних військах командиром відділення. А в 1949 році закінчив Ленінградське військове училище. Далі – служба кадровим офіцером за кордоном. Після демобілізації два роки працював головою райкому ДТСААФ, закінчив сільськогосподарський технікум, згодом – Харківський педінститут. Працював у Сагайдацькій школі викладачем фізичного виховання та початкової військової підготовки. Керував пошуковим загоном «Сокіл», який зробив багато хороших справ для історії села. До цього часу працює завідуючим Сагайдацького історико-краєзнавчого музею на громадських засадах. На заслужений відпочинок пішов з посади директора Сагайдацької школи.

 

Василь Іванович Магда

Народився в 1949 році у містечку Шишаки. Після служби на флоті закінчив Полтавський педагогічний інституті за фахом учитель біології і хімії. Працював на комсомольській, партійній роботі, освітянській ниві. Останні 17 років працює селищним головою Шишак. Приймає активну участь у громадському та культурному житті селища.
Член Полтавської обласної Спілки літераторів. Краєзнавець.
Співавтор довідкового видання «Шишаччина» (1999р.), книг «З Хаток бачив увесь світ» (2003р.), «Гоголеве: минувшина і сучасність» (2009р.).
Автор історико-краєзнавчого видання «Шишаччина – перлина на Пслі» (2006р.), та повісті «Козацька слава шишачан» (2009р.).

Костянтин Григорович Наріжний

НаріжнийНародився в с. Ковалівка Шишацького району у 1927 році. Закінчив Полтавський педагогічний інститут імені В. Г. Короленка (природничий факультет). Працював учителем біології та хімії Ковалівської середньої школи. Учасник Великої Вітчизняної війни.
К. Г. Наріжний - автор багатьох оповідань, нарисів, замальовок у журналах та газетах України. Його перу належать книги “Стежина в дивосвіт”(1987р.), “Живий світ геральдики. Тварини і рослини в державній символіці”(1997р.), “Несподіванки в дорозі”(1998р.), “Вовчиха”(2000р.), “Чари Ковалівської землі”(2008р.) та інші.
К. Г. Наріжний відмінник народної освіти України, член Національної Спілки письменників України.

 

 

Володимир Васильович  Хурса

Хурса
Народився в с. Куйбишеве Шишацького району у 1930 році. Закінчив Ленінградський педагогічний інститут імені О.І. Герцена. Працював учителем, першим секретарем райкому комсомолу, завідуючим відділом освіти, і останні 15 років – директором Шишацької середньої школи ім. В.І. Вернадського.
Організатор створення краєзнавчого музею в Шишаках. Від того часу (1967р.) захоплюється краєзнавством. Музей відкрито у 1968 році. У 1970 році заклад отримав звання народного.
Працюючи на освітянській ниві, прилучав дітей до великого імені академіка, першого президента Академії наук України Володимира Івановича Вернадського. Ініціював створення шкільного музею В.І. Вернадського. Робота щодо збереження історичної пам’яті та популяризації вчення дістала належну оцінку. Урядом України школі присвоєно ім’я Вернадського.
За участю В.В. Хурси створено дві кінострічки про Вернадського кінематографістами Києва і Ленінграда. Він – учасник республіканських читань Вернадського. Має багато публікацій. Доклав неабияких зусиль для впорядкування садиби вченого на Бутовій горі.
Брав діяльну участь у видавництві довідника «Шишаччина» (1999р. 15 нарисів), співавтор книги про В.Г. Короленка «З Хаток він бачив увесь світ» (2002р.). У 2008 році видав книгу «Вернадський у Шишаках». Один із співавторів книги «В.І. Вернадський і Полтавщина: факти, документи, бібліографія». У 2009 році в світ вийшла книга В.В. Хурси «Славетні у гоголівському краї». У різних виданнях надруковано понад 70 історико-краєзнавчих нарисів Володимира Хурси.

 

на туристичну афішу >

на головну >